Підвищення тарифів на опалення в 2019

Нове підвищення тарифів

Після виборів українців чекає цілий ряд неприємних сюрпризів від комунальників. На перше травня заплановане чергове підвищення цін на газ. Закон про держбюджет передбачає, що закупівельна ціна газу з травня зросте до 7185 гривень (ще на 15%).

Як кажуть експерти, якщо додати сюди витрати на транспорт і розподіл, тариф для населення і підприємств ТКЕ з великою часткою ймовірності виросте до 10 000 гривень за тисячу кубів або вище. При цьому зростання субсидій в бюджеті через нового підвищення не передбачений.

Також з травня вступає в силу новий закон, який регулює взаємовідносини споживачів і постачальників послуг ЖКГ. Якщо депутати знову НЕ перенесуть його вступ в силу, то документ передбачає пеню (штраф) за кожен день прострочення оплати, починаючи з 20-го числа наступного місяця.

Крім того, законом передбачається введення абонплати на комуналку і відключення комунальних послуг за борги.

Тепло для населення подорожчає

Природно, що постачальники тепла заздалегідь готуються до підвищення. Більшість з них вже розрахували на скільки виростуть їхні тарифи. Так, наприклад, в Києві тепло подорожчає в середньому на 18,73%.

- До 1 травня ми повинні затвердити новий тариф на тепло, так як з 1 травня починається правова колізія - вступає в силу новий закон "Про житлово-комунальні послуги". У ньому назву послуг та теплової енергії зовсім інше, на відміну від тих, які має повноваження затверджувати НКРЕКУ. З цим казусом ніхто не знає, що робити, - сказав заступник голови КМДА Петро Пантелєєв.

Тариф для виробництва тепла для релігійних організацій хочуть збільшити на 18,48% - з 985,02 гривень до 1167,04 гривень за Гкал. Для бюджетних установ - на 18,68%, з 984,67 до 1168,60 гривень за Гкал. Для простих смертних тепло подорожчає на 18,79% - з 984,12 до 1169,06 гривень за Гкал.

До цього додасться тариф на транспортування і розподіл. Швидше за все, кінцева ціна для споживачів виросте на ті ж 18-19%.

Призначаючи нові тарифи, обіцяють врахувати збитки ТЕЦ "Київтеплоенерго" через різницю ринкової і тарифної ціни газу на виробництво тепла з листопада по грудень 2018 року.

Разом з опаленням, швидше за все, на стільки ж подорожчає і гаряча вода.

Подарунок до Нового року

Але це ще не все. Черговий презент чекає українців з нового 2020 року. Принаймні, такі зобов'язання взяв на себе уряд, підписавши черговий меморандум з МВФ. В обмін на фінансову стабільність України зобов'язалася підвищити тарифи до економічно обґрунтованих.

- Уже на початку 2020 року внутрішні ціни на газ для населення повинні вийти на рівень імпортного паритету, - пояснює аналітик Олексій Кущ. - Тобто з урахуванням податків і зборів вартість тисячі кубометрів газу підвищиться до 12-13 тис. Грн. І це якщо курс гривні залишиться стабільним.

Виходить, що вода і опалення знову подорожчають. На скільки, поки невідомо, але не менше ніж на 16-18%.

Скільки заплатимо

Нові тарифи ще не затверджені в НКРЕКУ, але давайте спробуємо прикинути, скільки буде коштувати тепло і гаряча вода з 1 травня і з нового року. За основу візьмемо столичні тарифи.

Зараз 1 гігакалорія тепла в столиці коштує 1654,41 грн. Для будинків без лічильників тариф становить 38,5 грн за опалення одного квадратного метра на місяць.

Беремо в руки калькулятор, множимо нинішні цифри на 1,18 і отримуємо - з 1 травня тарифи орієнтовно виростуть до 1952 грн за Гкал, а для будинків без лічильників - до 45.5 грн за квадрат.

Якщо таке ж подорожчання нас чекає і з нового року, то опалення квадрата буде коштувати орієнтовно до 53, 6 грн., І до 2300 грн за гігакалорію.

Гаряча вода зараз коштує близько 98 грн за кубометр, а буде - орієнтовно 115 грн за кубометр з травня і 136 грн за кубометр з січня.

На скільки виростуть суми в платіжках?

Давайте візьмемо для прикладу двокімнатну квартиру площею 50 квадратних метрів, власники якої платять за тепло за тарифом виходячи з площі житла.

У цьому опалювальному сезоні вони в середньому платять 50х38,5 = тисячі дев'ятсот двадцять п'ять грн в місяць.

На початку наступного опалювального сезону їх платіжка подорожчає на 18% і складе 50х45.5 = 2275 грн в місяць.

А з нового року платити доведеться ще більше: 50х53.6 = 2680 грн.

Природно, ці цифри орієнтовні, але порядок цін в новому опалювальному сезоні і рівень подорожчання ви собі можете уявити вже сьогодні.

Підвищення тарифів на опалення в 2019

Теги тарифи, опалення