Як працює тепловий насос повітря-вода

  1. Газоподібний холодоагент (6 ° С) надходить в компресор для стиснення.
  2. Компресор використовуючи електричну енергію стискає газоподібний холодоагент, при цьому його тиск і як наслідок температура холодоагенту збільшуються згідно універсального газового закону Менделєєва-Клапейрона.
  3. Нагрітий холодоагент (85 ° С) під високим тиском надходить в конденсатор. В конденсаторі відбувається передача тепла від нагрітого хладгента теплоносія (повітря або воді, в залежності від типу конденсатора). В результаті халадагент охолоджується і відбувається процес конденсації (перехід з газоподібного стану в рідке).
  4. Після конденсатора встановлений розширювальний вентиль. Функція розширювального вентиля - знизити тиск холодоагенту. Внаслідок зниження тиску температура також падає.
  5. Пройшовши через розширювальний вентиль холодоагент надходить у теплообмінник, який розташований на вулиці (випарник). У випарнику холодоагент випаровується (переходить з рідини в газ) або простіше сказати закипає. При цьому температура кипіння холодоагенту нижче температури зовнішнього повітря (нормальна температура кипіння фреону R22 при атмосферному тиску -40 ° С). У процесі кипіння фреон відбирає тепло зовнішнього повітря. Далі цикл відбувається знову.


Простіше кажучи, компресор працює не для вироблення тепла, а для її переміщення з вулиці в приміщення. Тому, витрачаючи всього 1 кВт електричної потужності для обертання валу компресора, ми отримуємо 3,5 - 5,0 кВт тепла на конденсаторі.